BLOG

Ukryte zawiasy, czyli znaczący element współczesnego budownictwa

Jakie korzyści możemy czerpać z zastosowania ukrytych zawiasów?

We współczesnych trendach architektonicznych króluje prostota i minimalizm. Stosowane są rozwiązania, które dzięki innowacyjnym technologiom, umożliwiają oszczędność energii oraz wpisują się w minimalistyczny design. Prostą formę cechuje estetyka, stanowczość i powściągliwość.

Postęp technologiczny sprawia, że trendy oraz nasze gusta ulegają zmianie. Obecne materiały zastępowane są doskonalszymi, które nie tylko lepiej spełniają swoje funkcje, ale także nie przytłaczają przepychem. Dotyczy to także stolarki okiennej. Innowacyjne okna posiadają ultrawąskie profile, a także ukryte skrzydła tak jak w przypadku okien Quadro. Dostępne są także okna z ukrytymi zawiasami, które nie tylko posiadają minimalistyczny wygląd, ale pełnią także inne funkcje.

Tradycja czy innowacja?

Tradycyjne okna posiadają zazwyczaj klasyczne zawiasy, które wystają poza ramę. W takim przypadku pojawia się problem wyboru koloru osłonek, które z czasem mogą ulec przebarwieniom i wyglądać nieestetycznie. Innowacyjne okucia activPilot Select, są montowane w wolnej przestrzeni, która tworzy się miedzy ramą a skrzydłem okiennym w tzw. luzie wrębowym, wówczas zawiasy po zamknięciu skrzydła są całkowicie niewidoczne. Okucia activPilot Select umożliwiają konstruowanie dużych skrzydeł o ciężarze nawet do 150 kg, dzięki temu bez problemu można zastosować pakiety szybowe bezpieczne czy energooszczędne. Niewidoczne zawiasy poprawiają także szczelność oraz dźwiękoszczelność, ponieważ zawiasy nie przygniatają uszczelek, dzięki czemu obwód nie zostaje przerwany i uszczelki dłużej pozostają funkcjonalne. Zastosowanie ukrytych zawiasów umożliwia także łatwiejsze utrzymanie czystości oraz konserwację. Podczas wykonywanych prac remontowych w pomieszczeniu także w dokładniejszy sposób możemy zabezpieczyć okno przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Estetyka i design

Wybierając okna w nietypowym kolorze przy standardowych zawiasach pojawia się problem wyboru osłonek, ponieważ występują przeważnie tylko w tradycyjnych kolorach. Zastosowanie ukrytych zawiasów sprawia, że nie musimy mieć ograniczeń co do wyboru koloru, wówczas możemy idealnie dopasować barwę do naszego wnętrza.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi