BLOG

Co warto wiedzieć kupując okna balkonowe?

Na jakie elementy należy zwrócić uwagę wybierając okna balkonowe?

W naszych domach i mieszkaniach coraz chętniej stosujemy okna balkonowe. Duże przeszklenia nadają wnętrzu nowoczesności i elegancji, a jednocześnie doskonale doświetlają pomieszczenia. Decydując się na zakup drzwi balkonowych powinniśmy przemyśleć funkcjonalności jakie mogą posiadać zamawiane okna balkonowe.

Rozwierne czy rozwierno–uchylne?

Okna balkonowe przede wszystkim umożliwiają wyjście na balkon lub taras. Osobom, które nie chcą stosować kilku okien w jednym pomieszczeniu proponujemy okno balkonowe rozwierno–uchylne, pozwoli to na wietrzenie pomieszczeń bez potrzeby otwierania całego okna. Istnieje możliwość zastosowania okien balkonowych jedno lub dwuskrzydłowych. Należy jednak pamiętać, ze okno balkonowe otwiera się do wewnątrz. Decydując się na okno balkonowe dwuskrzydłowe trzeba zapewnić wystarczającą ilość miejsca, aby skrzydła otwierały się swobodnie.

Próg

Bardzo ważnym elementem okna balkonowego jest próg. Szczególnie osobom starszym i dzieciom przechodzenie przez standardowy próg o wysokości 5 cm może sprawiać trudności. Warto zatem pomyśleć o zastosowaniu niskiego progu.

Dodatkowe funkcje

Okna balkonowe można wyposażyć w kilka dodatkowych elementów, które zwiększą funkcjonalność i komfort użytkowania. Zastosowanie zatrzasku Bk oraz łapki balkonowej pozwoli lekkim ruchem zamknąć okno od strony zewnętrznej. Szczególnie przydatna funkcja dla palaczy wychodzących palić na balkon w czasie zimy, dzięki temu mieszkanie nie będzie nadmiernie wychłodzone. Natomiast hamulec umożliwi zablokowanie skrzydła w pozycji otwartej, gwarantując wymianę powietrza bez obawy o zatrzaśnięcie przy silniejszym podmuchu wiatru. Warto również wyposażyć okno w szybę hartowaną, którą obecnie posiadamy w promocji. Jest ona 4 razy bardziej wytrzymała na uderzenie niż zwykła, natomiast w przypadku stłuczenia pęka w sposób bezpieczny na kawałki o tępych krawędziach.

Bez względu na wybór rodzaju, okna balkonowe pozwolą nam korzystać z uroków balkonu, a jednocześnie stanowią ważny element w wystroju wnętrza.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi