BLOG

Wnętrza w stylu glamour

Jakie cechy posiadają wnętrza w stylu glamour?

Miłośnicy luksusu, przepychu, ekstrawagancji z pewnością zakochają się w stylu glamour. Jakie są cechy charakterystyczne wnętrz w tym stylu? O tym poniżej.

Styl glamour na przestrzeni lat ewoluował. Dawniej również dominował luksus i przepych, ale w nieco innej formie. Ilość dodatków i elementów w dawniejszej wersji stylu glamour wręcz przytłaczała. Dekoratorzy wnętrz we współczesnym wydaniu tego stylu, raczej czerpią inspirację, niż trzymają się sztywno zasad obowiązujących dawniej. Jest zdecydowanie mniej dodatków i co ciekawe, nie wszystkie muszą być koniecznie w stylu glamour.

Kolory

Charakterystyczne dla tego stylu są kolory nasycone. Zdecydowanie dominują tu odcienie różu i fioletu, czasami przełamane szarościami lub odcieniami zieleni. Dlatego zwolennicy bardziej stonowanych barw, także znajdą coś dla siebie. Jeżeli chcemy zachować styl glamour w bardziej stonowanych wnętrzach wówczas musimy postawić na odważne dodatki.

Dodatki

Meble w stylu glamour są stylowe, rzucające się w oczy z licznymi zdobieniami np. w kolorze złotym. Ponadto mile widziane są kryształowe dodatki np. flakon, żyrandol, czy ramki na zdjęcia. W stylu glamour nie może zabraknąć także błyszczących materiałów np. poszewki na poduszki, narzuty, czy zasłony. W takich wnętrzach elementem obowiązkowym są lustra, które nie tylko dodadzą elegancji, ale także optycznie powiększą przestrzeń. W stylu glamour często można spotkać zestawienie błyszczących powierzchni z matowymi, co powoduje równowagę. Odbijające się światło od błyszczących powierzchni sprawia, że pomieszczenia wydają się przestronniejsze. To właśnie wszechobecny blask jest cechą charakterystyczną tego stylu.

Okna

Wnętrza w stylu glamour podkreślą okna w błyszczących ekstrawaganckich okleinach. Doskonale sprawdzą się okleiny w kolorach: szczotkowany mosiądz, szczotkowany srebrny oraz anteak. Do stylu glamour świetnie będą pasować okna Quadro, które posiadają ultrawąskie profile oraz ukryte skrzydło.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi