BLOG

Współczesne aranżacje okien

Jakie cechy posiadają współczesne aranżacje okien?

Idealny wystrój okien powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia, a także stylu wnętrza. W nowoczesnym wystroju wnętrz coraz częściej możemy spotkać minimalizm. Nie chodzi jednak o to, aby było pusto i nudno, ale też nie należy przesadzać z dodatkami. Nadmiar dodatków mógłby wprowadzić chaos do naszego wnętrza a także utrudniać dostęp naturalnego światła do wnętrza pomieszczenia.

Firany i zasłony

To najbardziej znany element z dekoracji okien. Jakiś czas temu firanki i zasłony były obowiązkowym element w każdym domu. Obecnie jednak coraz częściej możemy spotkać inne rozwiązania. Jeżeli jesteśmy wierni tradycjom warto zdecydować się na lekkie i stonowane, bez krzykliwych wzorów i wyrazistych kolorów. Obecnie na topie są lekkie niemal transparentne, które nie będą zakrywały piękna okien o innowacyjnych kształtach a także będą wpuszczały mnóstwo promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia.

Nowoczesne karnisze

Nie każdy o tym wie ale karnisz jest także jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrz. Odpowiednio dobrany będzie stanowił idealne dopełnienie kształtu okna. Jeżeli chcemy, żeby okno wyglądało optycznie na wyższe, wówczas powinniśmy zamieścić karnisz tuż pod sufitem oraz powiesić długie zasłony, najlepiej aż do podłogi. Jeżeli chcemy Aby nasze okno było szersze optycznie należy użyć szerokiego karnisza, który będzie wychodził poza okno oraz zastosować pofałdowane zasłony.

A co z parapetem?

Przede wszystkim nie powinniśmy przesadzać z ilością dodatków. W sezonie wiosenno-letnim doskonałym pomysłem będą kwiaty cięte w pięknym wazonie. Jednak nie zapominajmy o kwiatach doniczkowych, które możemy hodować przez cały rok. Ponadto możemy zastosować stylowe doniczki pasujące do reszty wystroju. Obok okna balkonowego możemy postawić stylowe palmy. Aranżację parapetu w kuchni możemy wykorzystać w sposób funkcjonalny, stawiając zioła w doniczkach, które z pewnością przydadzą się podczas gotowania. Powinniśmy jednak zadbać o to aby dekoracje na parapecie nie zasłaniały za dużo okno, które stanowi główne oświetlenie wnętrz w ciągu dnia.

W minimalistycznych pomieszczeniach niektórzy dążą do tego, aby to okna same w sobie były ozdobą. Okno Quadro dzięki innowacyjnym ultrawąskim profilom oraz ukrytym skrzydłom doskonale wpisuje się w ten styl. Ponadto duże przeszklenia doskonale doświetlą pomieszczenia naturalnym światłem.

Obecnie na rynku dostępna jest bogata oferta kształtów i kolorów profili, które można dopasować do każdego rodzaju wnętrza.

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi