BLOG

Jakie okna wybrać do pokoju dziecięcego?

Pomagamy wybrać okna do pokoju dziecka.

Na prawidłowy rozwój dzieci  wpływa wiele elementów. Największą rolę odgrywa najbliższe otoczenie. Warto pamiętać o tym projektując pokój dziecka. Nie tylko meble, kolor ścian oraz wyposażenie są ważne. Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważny jest wybór okien.

Jaki rodzaj okna?

Wybierając okna do pokoju dziecięcego należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo użytkownikom. Jednym z nich jest energooszczędność. Okna energooszczędne, takie jak Energetic oraz Infinity Passive , pomogą w utrzymaniu optymalnej temperatury w pomieszczeniu.  Przy wyborze okien energooszczędnych szczególnie należy pamiętać o wentylacji. Gwałtowne zmiany temperatury podczas wietrzenia pomieszczenia przy otwartym oknie mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie naszych pociech. Warto wyposażyć okna w nawiewniki, które pozwolą na dopływ świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien lub w okna z systemem wietrzenia szczelinowego (okucie activPilot Comfort).

Jakie szyby?

Niezależnie od wieku dziecka naturalne oświetlenie jest bardzo ważne. Zarówno podczas zabawy, jak i nauki, naturalne promienie słoneczne pomagają utrzymać zdrowy klimat  w mieszkaniu oraz dogrzewają pomieszczenia. Dlatego też warto zwrócić uwagę na współczynnik przepuszczalności światła Lt. Spokojny sen naszym pociechom zapewnią szyby dźwiękoszczelne, szczególnie przydatne kiedy mieszkamy w centrum dużego miasta. Dodatkowo szyby można zabezpieczyć przed  mechanicznymi uszkodzeniami. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku szyby hartowane, które są 4 razy bardziej wytrzymałe na uderzenie niż zwykłe.

Jakie dodatki?

W obawie o bezpieczeństwo naszych najmłodszych domowników warto zastosować klamki z kluczykiem. Wówczas po wciśnięciu zabezpieczenia uniemożliwiony będzie obrót klamki i otwarcie okna. Powinniśmy pamiętać także o roli jaką okna mogą pełnić w aranżacji wnętrz. Firma Domel posiada bogata ofertę kolorystyczną okien. Zakup okien to inwestycja na długi czas, dlatego warto poważnie przemyśleć kwestię wyboru koloru okien.

Tworzenie przestrzeni dla dziecka to zadanie wymagające rozwagi i fachowej wiedzy. Przy wyborze stolarki warto zwrócić się o pomoc do specjalistów https://domel.pl/gdzie-kupic/ Okno powinno pasować do aranżacji wnętrza, być wysokiej jakości i służyć przez wiele lat.

 

(No Ratings Yet)

Comments are closed.

Tagi